Strona główna Kronika wydarzeń Kronika 2019/2020 Krajowy Certyfikat „Szkoła Promujące Zdrowie” dla PSP 14 w Opolu

Krajowy Certyfikat „Szkoła Promujące Zdrowie” dla PSP 14 w Opolu

27 listopada 2019 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przyznał to prestiżowe wyróżnienie 22 przedszkolom i 32 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce.

Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Opolu jako jedna placówka w województwie opolskim. Szkołę reprezentowała  pani dyrektor Violetta Malska, szkolny koordynator  ds. promocji zdrowia Agnieszka Duszyńska oraz Wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie pani Agnieszka Skrzydelska.

Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że  szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

Nasza szkoła dołączyła do grona 310 placówek, które już posiadają Krajowy Certyfikat. Zachęcam państwa do śledzenia zakładki Promocja Zdrowia na stronie szkoły, gdzie można śledzić bieżące działania dotyczące tematyki zdrowotnej.

Szkolny koordynator  ds. promocji zdrowia

Agnieszka Duszyńska