Kronika 2014/2015

Komers

KOMERS KLAS SZÓSTYCH - 2015 r.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

ORŁY

OPOLSKIE ORŁY

Od kilkunastu lat Prezydent miasta Opola przyznaje prestiżową nagrodę OPOLSKIE ORŁY. Otrzymują ją uczniowie m.in. szkół podstawowych za wybitne osiągnięcia w wojewódzkich konkursach przedmiotowych oraz w sporcie.

W tym roku OPOLSKIMI ORŁAMI zostali:

laureaci WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Beata Bunio - opiekun Wanda Stasiak

Marek Kawka - opiekun Wanda Stasiak

laureaci WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zuzanna Ciszewska - opiekun Katarzyna Bizoń

Aleksandra Śmiałek - opiekun Anna Dzięgielewska-Chudiak

w Sporcie

Olimpia Lachowicz - Judo

Jakub Ziółkowski - Taekwondo

GRATULUJEMY!

Zakończenie roku

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Zakończenie klas 1-3

Zakończenie klas 4-5

Zakończenie klas 6

Mini handball

Konkurs - Bóbr

Konkurs Informatyczny

17 czerwca 2015 roku, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbyła się Gala Laureatów IX Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".

W uroczystości wzięła udział uczennica  naszej szkoły – Paulina Antosz z kl. VI a, która została laureatką II miejsca w konkursie.
Podczas podsumowania uczestnicy zwiedzili Muzeum Informatyki, wysłuchali informacji o tegorocznej edycji konkursu oraz wykładu dr Marii Berndt-Schreiber na temat steganografii, czyli ukrywania informacji tajnej i nietajnej. Laureaci konkursu mogli na chwilę poczuć się studentami informatyki, co niewątpliwie było dla nich niemałą atrakcją.

Gratulujemy Paulinie sukcesu, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Bóbr.

Opiekunka uczennicy i koordynator szkolny konkursu: Monika Kobyłkiewicz

SPORTOWE SUKCESY UCZNIÓW

opracowanie: M. Piernikarski

Ciuchcia

19 czerwca uczniowie klasy IIc uczestniczyli w wycieczce po Opolu Ciuchcią. Podczas przejazdu mieli okazję zobaczyć zabytki Opola, m.in Wieżę Piastowską, Zielony Mostek, Młynówkę, Fontannę Opolską Ceres, Dworzec Główny. Wszyscy byli zachwyceni tą przejażdżką i chcieli, by trwała ona jak najdłużej. Po wyjściu z ciuchci uczniowie pożegnali się z kierowcą, Panią przewodnik oraz podziękowali za miłą podróż. Ta atrakcja dostarczyła uczniom mnóstwa wrażeń, dzięki czemu długo o niej nie zapomną.

Opracowanie i zdjęcia: Żaneta Nowak

Pinokio

FOTORELACJA Z PRZEDSTAWIENIA "PINOKIO"

Fotograf:  Żaneta Nowak