Strona główna Konkursy międzyszkolne organizowane w PSP 14

EDUKACYJNA ZABAWKA EKOLOGICZNA

II edycja konkursu: „EDUKACYJNA ZABAWKA EKOLOGICZNA- dawna zabawka opolska”.

W naszej świetlicy odbył się międzyszkolny konkurs w ramach programu „Opolskich Ogrodów Talentów”. Gośćmi naszej szkoły były drużyny uczniów kl. III ze szkół nr 2,9,10, 14, 21 i 24. Zadaniem drużyn było skonstruowanie zabawki z przygotowanych przez organizatora materiałów wtórnych: plastikowe butelki i worki, tekturowe opakowania itp. Dzieci pracowały nad swoimi zabawkami przez całą godzinę. Po tym czasie drużyny prezentowały działanie wykonanych zabawek i zasady jej działania. Następnie odbyła się  ocena zabawek, punkty poszczególnym zabawkom przyznawały same dzieci wraz z ich opiekunami. Nie była to prosta sprawa, bo należało ocenić: estetykę, funkcjonalność, praktyczność i trwałość zabawki. Dla wszystkich uczestników przygotowano wspaniałe nagrody. Konkurs uświetniły występy dzieci: laureaci Szkolnego Festiwalu Artystycznego oraz grupa „Teatru Ruchu”, które przedstawiły program  artystyczny. Całość zakończył wspólny poczęstunek.

Wyniki konkursu:

I miejsce: PSP 10

II miejsce: PSP 14

III miejsce: PSP 24

wyróżnienie PSP 21.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy: Urszula Kostrzewska, Magdalena Sokołowska, Jolanta Pytlik

„Mistrz tabliczki mnożenia”

IV Międzyszkolny konkurs matematyczny

„Mistrz tabliczki mnożenia”.

Konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”  przeprowadzany był w tym roku szkolnym po raz czwarty. Został zorganizowany przez nauczycieli matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14  w Opolu i uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych szkół podstawowych Opola. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 500 uczniów z 17 opolskich szkół. Poniżej przedstawiamy wykaz szkół, których uczniowie zostali zgłoszeni do udziału w tegorocznym konkursie.

zobacz >>

Konkurs składał się z etapu szkolnego, w którym uczniowie rozwiązywali nietypowe zadania z zakresu mnożenia i dzielenia liczb naturalnych. Z każdej szkoły dwóch uczniów z najlepszymi wynikami zostało zakwalifikowanych do etapu finałowego, który odbył się 24 kwietnia 2017 roku w PSP nr 14 w Opolu. Etap finałowy był przeprowadzony na podobnych zasadach, jak etap szkolny  - uczniowie rozwiązywali zadania i za ich poprawne rozwiązanie mogli maksymalnie zdobyć 20 punktów. W tym etapie wzięli udział następujący uczniowie:

zobacz >>

Ogłoszenie wyników zostało poprzedzone częścią artystyczną, w czasie której wystąpił chór oraz uczniowie klasy IV C PSP nr 14 w Opolu. Zwycięzcą etapu finałowego i tym samym Mistrzem tabliczki mnożenia 2017 roku został Mikołaj Stępień z PSP nr 5 w Opolu. Drugie miejsce zajął Paweł Drozd z PSP nr 11 z Opola, natomiast miejsce trzecie zajął Tymon Krzyna z PSP nr 8 w Opolu. Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody lub upominki. Ponadto uczestniczący w finale uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących fraktali, w czasie których zostali zapoznani z ich budową i zastosowaniem, przykładami fraktali występującymi w przyrodzie oraz sami mogli tworzyć własne fraktale na bazie kolorowanek.

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie laureatom IV konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia” oraz dziękujemy szkolnym opiekunom konkursu za pomoc i wsparcie w jego przeprowadzeniu.

I oczywiście zapraszamy do udziału kolejnych uczniów klas czwartych w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy: Małgorzata Ciszkiewicz

Lucyna Gruca

Monika Kobyłkiewicz

BARWNA BIOGRAFIA- KSIĘŻNE I KSIĄŻĘTA OPOLSCY

Uwaga!

Konkurs historyczny przedłużony do 16.05.2017r.

Regulamin, zgłoszenie, zgoda >>

EDUKACYJNA ZABAWKA EKOLOGICZNA II