Mistrz tabliczki mnożenia

V Międzyszkolny konkurs matematyczny

„Mistrz tabliczki mnożenia”.

Konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”  przeprowadzany był w tym roku szkolnym po raz piąty. Został zorganizowany przez nauczycieli matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14  w Opolu i uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych szkół podstawowych Opola. Do udziału w konkursie zgłosiło się prawie 250 uczniów z 14 opolskich szkół. Poniżej przedstawiamy wykaz szkół, których uczniowie zostali zgłoszeni do udziału w tegorocznym konkursie.

zobacz >>

Konkurs składał się z 2 etapów: szkolnego i finałowego. W etapie szkolnym, który miał miejsce 19 marca 2018 roku, uczniowie rozwiązywali nietypowe zadania z zakresu mnożenia i dzielenia liczb naturalnych przesłane do szkół przez organizatorów.  Z każdej szkoły dwóch uczniów z najlepszymi wynikami zostało zakwalifikowanych do etapu finałowego, który odbył się 20 kwietnia 2018 roku w PSP nr 14 w Opolu. Etap ten był przeprowadzony na podobnych zasadach, jak etap szkolny  - uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania i za ich poprawne rozwiązanie mogli maksymalnie zdobyć 20 punktów. W  etapie finałowym wzięli udział następujący uczniowie:

zobacz >>

Ogłoszenie wyników zostało poprzedzone częścią artystyczną, w czasie której wystąpił chór oraz uczniowie klasy V D PSP nr 14 w Opolu. Zwycięzcą etapu finałowego i tym samym Mistrzem tabliczki mnożenia 2018 roku została Magdalena Kurbel z PSP nr 11 w Opolu. Drugie miejsce zajął Kajetan Marcinowicz z PSP nr 10 z Opola, natomiast miejsce trzecie zajął Tomasz Gudełjtis z PSP nr 20 w Opolu. Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody lub upominki. Ponadto uczestniczący w finale uczniowie wzięli udział w warsztatach w pracowni szkła, które poprowadziła pani Lucyna Chruszcz.

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie laureatom V konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia” oraz dziękujemy szkolnym opiekunom konkursu za pomoc i wsparcie w jego przeprowadzeniu.

I oczywiście zapraszamy do udziału kolejnych uczniów klas czwartych w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy: Małgorzata Ciszkiewicz

Lucyna Gruca

Monika Kobyłkiewicz

Mistrz tabliczki mnożenia 2018 r.

KONKURS MATEMATYCZNY

"Mistrz tabliczki mnożenia"

REGULAMIN KONKURSU - MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

KARTA ZGŁOSZENIA (ZAŁ. NR 1)