„BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE”

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE”


Klasy  I

I miejsce     HANNA  RUGAŁA kl. 1a

II miejsce     KRZYSZTOF  ŻAK kl. 1b

III miejsce    IGA  WINIARZ kl.1b


Klasy  II

I miejsce     KALINA  SUJKA kl. 2c

II miejsce     LIWIA  KOWALSKA kl.2b

III miejsce     ZUZANNA  KUŁAKOWSKA kl. 2c


Klasy  III

I miejsce     MAJA  GRUDZIEŃ kl.3d

II miejsce     AMELIA  FLORA kl. 3d

III miejsce     NATALIA  DZIEDZIC kl.3f

 

Doktor weterynarii

Spotkanie z panem doktorem weterynarii i panią z polskiego związku jurorów konkursów psów rasowych.

Dnia 07.12.2017r. gościliśmy pana Stanisława Firlika i panią Annę Malczewską. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i pomoc w realizacji zadań wychowawczych naszej szkoły. Dzięki temu spotkaniu dzieci kształtowały opiekuńczy i odpowiedzialny stosunek do zwierząt, dowiedziały się, co to znaczy mądrze kochać i troszczyć się o zwierzątko. Jesteśmy przekonani, że uśmiech dzieci jest najlepszym dowodem naszej wdzięczności.


M. Bidzińska

 

Makieta o bezpieczeństwie - konkurs

Szymon Kasza z klasy II a został wyróżniony w konkursie zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Opolu.

Konkurs dotyczył wykonania makiety o bezpieczeństwie na drodze. Praca Szymona przedstawiała na głównym planie rondo oraz skrzyżowanie równoległe wraz z oznaczeniami w postaci znaków pionowych i poziomych. Na makiecie wyeksponowano prawidłowe zachowanie pieszych, a mianowicie poruszanie się po jezdni wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych – pasy.  Nie zabrakło dodatkowych elementów wzbogacających walory estetyczne pracy, takich jak kolorowe budynki czy drzewa.

Warto nadmienić, iż konkurs miał na celu również nawiązywanie rodzinnych relacji, ponieważ prace miały być wykonane wspólnie z rodzicami.


Opracowała

Jolanta Kiwilszo

Agnieszka Dudzic

 

Motywacja – to, co działa najlepiej.


Uczniowie Klasy II a mogą poczuć się jak prawdziwi malarze. Warunek jest tylko jeden - wzorowe zachowanie zgodne z zasadami panującymi w szkole.

Dzieci od tygodnia kolorują powieszone na ścianie obrazki związane z tematyką świąt. Każdego dnia, uczeń prezentujący dużą kulturę osobistą oraz aktywność na zajęciach może pokolorować jeden wybrany przez siebie element. Po ukończeniu prac powstaną kartki świąteczne, które będą mogli wręczyć swoim bliskim.


Opracowała

Agnieszka Dudzic

 

Bezpieczna droga do szkoły - Ia


W ubiegłym tygodniu klasa I a po raz pierwszy wybrała się na edukacyjną wycieczkę na przejście dla pieszych nieopodal naszej szkoły. Po spotkaniu z policjantem i zajęciach na temat bezpieczeństwa, uczniom przypomniano o istotnych zasadach związanych z prawidłowym poruszaniem się po drodze, a także bezpiecznym przechodzeniem przez ulicę. Tam też odbył się praktyczny test ich umiejętności związanych z bezpiecznym i prawidłowym przejściem przez pasy. Nasze pierwszaki poradziły sobie z tym świetnie i na pewno zapamiętają jak należy zachowywać się na drodze.


B. Szyszko, L. Fica.

 

„Bezpieczni w sieci”

Ostatnio uczniowie klasy I „C” udali się do kina „Meduza” na zajęcia dzięki którym poznali jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w sieci. Najpierw odbyła się projekcja filmów animowanych Krasnoludki 2.0, które – poprzez zabawę – przestrzegają młodych internautów przed nieroztropnymi sposobami korzystania z sieci. Animacje w lekki i dowcipny sposób pokazują wybrane zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć wszyscy korzystający z nowoczesnych technologii. Po pokazach odbyły się warsztaty.


Opracowała: Agata Szlęg

 

"W Opolu jesteśmy bezpieczni na drodze"

Uczennica klasy Ib Milena Kuźniak wraz ze swoim starszym bratem Adamem wykonała pracę na konkurs "W Opolu jesteśmy bezpieczni na drodze".

Dnia 7 grudnia 2017 r. uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu konkursu w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Za wykonaną makietę została nagrodzona upominkami.

Było to miłe spotkanie, które zapamięta na długi czas.


Lidia Krasowska

 

"Bezpieczna droga do szkoły"

SPOTKANIE Z POLICJANTEM UCZNIÓW KL. I


 

Jesienne kompozycje

W holu szkoły została wystawiona ekspozycja "Jesiennych darów". Klasa II c również wzięła udział w przygotowaniu wystawy. Dzieci samodzielnie oraz z pomocą rodziców przygotowywały: jesienne koszyczki, bukiety, kompozycje z liści oraz zwierzęta z owoców i warzyw. Wszystkim rodzicom za pomoc dziękujemy oraz zapraszamy do obejrzenia naszych eksponatów.

Przygotowała Aleksandra Gierach

 

Jesienna wystawa

W ubiegłym tygodniu w holu naszej szkoły można było obejrzeć jesienną wystawę. Na wystawie znajdowały się prace wykonane przez dzieci klas I-III.

Barwna ekspozycja zachwycała pomysłowością i dokładnością wykonania. Można było podziwiać zwierzęta z warzyw i owoców, przepiękne jesienne kosze, warzywny teatrzyk i wiele innych.

Wszystkim dzieciom dziękuję za wzięcie udziału w wystawie.


AGNIESZKA DUDZIC

 

Opatrunek na Ratunek


Jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w domu, szkole? Jak wezwać pomoc gdy ktoś ją potrzebuje?

Tego  uczyły się dzieci podczas warsztatów prowadzonych przez instruktora pierwszej pomocy w ramach realizacji projektu „Wolontariat- razem możemy więcej” - Opatrunek na Ratunek. W trakcie spotkania z ratownikiem medycznym dzieci nauczyły się, co robić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, jak wezwać pomoc i sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Dowiedziały się, jak udzielić pierwszej pomocy, oswoiły się z plastrami i bandażami, miały możliwość zobaczyć jak wyglądają sztuczne rany. Nauczyły się telefonów alarmowych oraz w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem. Wszystkie polecenia ratownika medycznego mogły poćwiczyć na sobie.


Urszula Kostrzewska

 

„OPOLE MOVIE: Bezpieczni w sieci!”

W dniu 13 listopada klasa VIIa oraz VIIc  wzięła udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy pod hasłem „OPOLE MOVIE: Bezpieczni w sieci!”

Cel projektu to niezwykle istotne w dobie ekspansji technologii komunikacyjnej w  życie młodego człowieka –  pogłębienie świadomości uczestników o zagrożeniach płynących z użytkowania internetu (cyberprzemoc, stalking, uzależnienia, niebezpieczne treści itd.) oraz pomoc w radzeniu sobie z nimi.

„Lekcja w kinie” była połączeniem filmowej rozrywki z wartościowym przekazem. Okazało się, że był to doskonały sposób na poszerzanie horyzontów myślowych i promocję wiedzy dotyczącej najnowszych przemian kulturowych i społecznych wynikających z przemożnego wpływu nowych mediów i technologii cyfrowej na codzienność naszych uczniów.

Film animowany Nazywam się Cukinia, który oglądali uczniowie, opowiadał historię dziewięcioletniego chłopca zwanego Cukinią. Chłopiec po niespodziewanej śmierci swojej mamy zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zachodzi taka potrzeba, może liczyć na ich wsparcie. (Reż. Claude Barras, Francja, Szwajcaria 2016)

Spoty informacyjne o niebezpieczeństwach „życia w sieci” oraz warsztaty, w których uczestnicy aktywnie zmierzyli się z tematem projektu, przyniosły wiele nieoczekiwanych, ale jakże mądrych wniosków i refleksji wśród młodych entuzjastów technologii informacyjnej.

Więcej…

 

„Zdrowo inwestuj w swoją przyszłość”- SPARTAKIADA

Nasi uczniowie zdobyli III miejsce w tegorocznej spartakiadzie.

Zawody podzielone były na dwie części:

Część edukacyjna, na którą składały się wykłady, prezentacje, mini konkursy dotyczące zdrowego odżywiania oraz degustacja sałatek pełnych witamin.

Część konkursowa sprawdzająca wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania, higieny oraz bezpieczeństwa. Uczestnicy musieli się również wykazać dużą sprawnością fizyczną, zwinnością i szybkością w współzawodnictwie sportowym.


A. Dudzic

A. Gorecka

 
Więcej artykułów…