Strona główna Wolontariat

Akcja „Świąteczna paczka”

Uczniowie klasy IV c postanowili w tym roku pomóc dwóm potrzebującym rodzinom –  podopiecznym Fundacji CARITAS. W tym celu wspólnie z rodzicami zakupili potrzebne artykuły: przybory szkolne, żywność, słodycze i chemię gospodarczą. 19 grudnia dzieci samodzielnie zapakowały swoje dary w kolorowy papier, dzięki temu powstały świąteczne paczki, które następnie przekazano w ręce tych, którzy byli w potrzebie. Dzieciom za otwartość i radosną chęć niesienia pomocy, a także ich rodzicom, których hojność przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania pięknie dziękujemy.

Dorota Musiał

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia idą pełną parą!

Święta to czas radości, miłości i bliskości. To czas kiedy wysyłamy kartki z życzeniami  naszym bliskim.

Młodzi artyści – wolontariusze szkolnego koła „Razem możemy więcej” – przygotowali 360  kartek świątecznych m.in. dla naszych żołnierzy 10 Brygady Logistycznej w Opolu, którzy przebywają na misjach pokojowych w Afganistanie i Rumunii.

Pierwsza partia jest już gotowa – liczymy na to, że ciąg dalszy nastąpi, bo pięknych prezentów nigdy dosyć!

Pamiętamy też o podopiecznych:

- Centrum Opieki Paliatywnej oraz Zakładu Leczniczego w Starych Siołkowicach,

- seniorach z  Klubu Feniks,

- podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów,

- chorych i  niepełnosprawnych ZOL-u 116 Szpitala Wojskowego.

Ten mały gest wiele znaczy zarówno dla podopiecznych, jak i dla młodych ludzi, którym przypomina o starszych osobach, czekających na gesty mówiące, że ktoś o nich pamięta.

U. Kostrzewska, A. Kurzydło, A. Święs

Świąteczna paczka dla dziecka więźnia

Niektóre listy były dość oficjalne, niektóre bardzo szczere i wzruszające, ale wszystkie mówiły o dzieciach, które przy świątecznym stole nie zobaczą swoich ojców, odbywających karę pozbawienia wolności w strzeleckim lub opolskim więzieniu. Dzięki wspaniałym dzieciom i rodzicom naszej szkoły do każdej z 4 rodzin więźniów od których otrzymaliśmy listy, dotrą paczki świąteczne, które będą wspaniałym prezentem od mężów i ojców, którzy przez nasz cichy gest wyrażą swoim rodzinom swoją miłość, pamięć i tęsknotę.

W imieniu Klubu „Wolontariatu- Razem możemy więcej”, wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Świąteczna paczka dla dziecka więźnia”, zarówno z naszej szkoły jak i z parafii bł. Czesława.

WOLONTARIAT

„WOLONTARIAT szkolny- Razem możemy więcej” rozpoczął nowy rok szkolny nową akcją „Wyprawka szkolna dla dzieci w Afryce”.

Jak zawsze nasi uczniowie spisali się na medal. Z dnia na dzień pojawiały się: ołówki, kredki, farby, zeszyty, długopisy…

Chęć wsparcia i pomocy naszych uczniów dla dzieci w Afryce była ogromna. Po raz kolejny  udowodniły nam, że razem możemy więcej.

Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!!!

Urszula Kostrzewska, Ks. Damian Staniek

„Świąteczna paczka dla dziecka więźnia”

Szkolny Klub Wolontariatu „Razem możemy więcej” przy współpracy z parafią bł. Czesława w Opolu włączył się w akcję „Świąteczna paczka dla dziecka więźnia”. Otrzymaliśmy z Zakładu Karnego ze Strzelec Opolskich dwa listy, w których więźniowie opisują swoją sytuację oraz proszą o podarunki dla swoich dzieci. Życzliwość i ofiarność dzieci oraz ich rodziców, a także parafian przerosły nasze oczekiwania. Dzięki darom mogliśmy obdarować dziesięcioro dzieci. Akcja tym bardziej jest szczytna, gdyż jest anonimowa i obdarowane rodziny nie będą wiedziały kto jest ofiarodawcą. Natomiast nasza szkoła po raz kolejny mogła się przekonać jak dobre i szczodre mamy dzieci i życzliwych rodziców.

Wszystkim serdecznie za wszystko dziękujemy i zapraszamy do kolejnych charytatywnych akcji!