Strona główna eTwinning 2017

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Spring/Easter Cards Exchange czyli Wymiana kartek wiosennych

i świątecznych

Uczniowie naszej szkoły wykonali i wysłali kartki wiosenne oraz świąteczne do ponad dwudziestu szkół polskich i zagranicznych.

My również otrzymaliśmy bardzo kolorowe i interesujące kartki z wielu krajów.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie PSP 14 w Opolu poznali tradycje świąteczne w wielu krajach, poszerzyli swoją wiedzę na temat zwyczajów, mieli okazję zapoznać się z pozdrowieniami i wierszami w języku angielskim.

Katarzyna Bizoń

Anna Adamczyk

E-TWINNING

PROJEKT E-TWINNING

Spring/Easter Cards Exchange

21 lutego 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu E-TWINNING. Tematem naszego projektu jest „Spring/Easter Cards Exchange” czyli „Wymiana kartek wiosennych i świątecznych.”

Celem projektu jest wykonanie kartek i wymiana ich tradycyjną pocztą, pomiędzy szkołami uczestniczącymi w projekcie. Mogą to być zarówno kartki świąteczne jak i wiosenne.

Na każdej kartce mogą być ozdoby, krótkie wierszyki lub życzenia oraz podstawowe informacje o uczniu, który je wykonał. Każda szkoła wysyła 2-3 kartki do pozostałych szkół.

W projekcie bierze udział prawie 80 szkół;  z Włoch, Portugalii, Rumunii, Belgii, Litwy, Ukrainy, Serbii, Turcji, Hiszpanii, Cypru, Grecji i Polski.

Uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 70 kartek.

Poniżej kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły.

W projekcie biorą udział wszyscy nauczyciele języka angielskiego PSP14 w Opolu.

Certyfikat e-twinning >>

Katarzyna Bizoń

Anna Adamczyk

eTwinning - dance

Meet Us at the Dance of Different Cultures

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej współpracy ze szkołą podstawową z Turcji w ramach platformy eTwinning. Uczniowie klasy Id pod okiem pani magister Karoliny Wyderki uczestniczyli w projekcie „Meet Us at the Dance of Different Cultures”. Założeniem projektu było przedstawienie różnic kulturowych na przykładzie tańców i kultury ludowej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, na których uczyli się uczyli się  tańca ludowego, na zdjęciach widać efekty ich pracy.

eTwinning - kartki z Turcji

W ramach współpracy na platformie eTwinning uczniowie klasy Id wymieniali się kartkami z życzeniami noworocznymi z uczniami z Turcji. Dzieci wykonywały kartki własnoręcznie pod okiem pani mgr Karoliny Wyderki. Na zdjęciach widać efekty współpracy.