Strona główna Promocja zdrowia Podejmowane działania

Zabawa andrzejkowa


Koniec listopada to czas, kiedy panny, jak i kawalerowie spędzali te wyjątkowe dni – andrzejki i katarzynki na wróżbach o swojej przyszłości. We wtorkowe przedpołudnie klasy 1a i 1b miały okazję poznać historię tej tradycji oraz spróbować sił w przygotowanych dla nich zadaniach i z przymrużeniem oka poznać co ich czeka w przyszłości. Wśród przygotowanych wróżb było koło szczęścia, za pomocą którego dzieci losowały symbol i odczytywały jego znaczenie, inną wróżbą było poznanie imion swoich wybranków, gdzie przy pomocy dwóch dużych serc uczniowie wybierali imię przyszłej sympatii. Podczas zajęć mogli wywróżyć sobie przyszły zawód, wybierając przy zamkniętych oczach przedmiot charakterystyczny dla danej profesji. Największym zainteresowaniem cieszyła się kubeczkowa wróżba, uczniowie bardzo byli ciekawi co kryje się pod kubeczkami i co mogą znaczyć ukryte pod nimi przedmioty.  Wróżby z kart też były ciekawym przeżyciem dla uczniów, którzy z zaciekawieniem wysłuchali ich znaczenia. Na zakończenie czarodziejskiego przedpołudnia uczniowie obu klas odśpiewali i zatańczyli piosenkę o magicznej liczbie 7. W nagrodę za pięknie spędzony czas, za pomocą czarodziejskiego klucza otworzyli pudełko z niespodzianką.

Katarzyna Wolna

 

Olimpiada

 

Konkurs

 

Jem warzywa i owoce

Uczniowie klasy IB doskonale wiedzą jak ważne jest prawidłowe odżywianie w okresie jesiennym i spożywanie codziennej dawki warzyw i owoców, dlatego ochoczo przystąpili do klasowego konkursu pt. ,,Jem warzywa i owoce". Konkurs trwał miesiąc czasu w trakcie, którego dzieci zbierały plusy za zjedzone warzywa i owoce. Po miesiącu nadszedł czas podsumowań.

Laureaci konkursu to :


I miejsce Weronika Ż.

II miejsce Wojtek D.

III miejsce Bianka K.


Wszystkim uczniom gratulujemy !

Opracowała:

Anna Kaniewska, Anna Ornoch

 

„Aktywny uczeń”


Uczniowie klasy 1b biorą udział w cyklicznych zajęciach usprawniania ruchowego prowadzonych przez nauczyciela Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Opolu. Celem „Programu wspierania aktywności fizycznej w edukacji wczesnoszkolnej” jest podnoszenie stanu zdrowia i sprawności fizycznej, rozwijanie zainteresowań sportowych z jednoczesnym wyrabianiem nawyków czynnego uprawiania ćwiczeń ruchowych, kształtowanie właściwej postawy społecznej w szczególności wyrabianie takich cech charakteru jak: aktywność, samodzielność, poczucie obowiązku, oraz nabywanie umiejętności sportowej rywalizacji, współdziałania w zespole, poczucia odpowiedzialności za sukcesy i porażki oraz zasady fair play.


Anna Ornoch, A.Kaniewska

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA


7 XI uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach praktycznych przygotowania zdrowego II śniadania. Poznali ważne zasady zdrowego odżywiania. W tym dniu śniadanie smakowało wyjątkowo.


Anna Ornoch

 

Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia.


Każde dziecko wie, że śniadanie daje moc. Uczniowie naszej szkoły przyrządzili kolorowe kanapki, które zawierały w sobie wiele witamin. Przekonali się, że podczas robienia śniadania można się dobrze bawić, a ich pomysły na pierwszy posiłek dnia były niezwykle kreatywne.


Agnieszka Dudzic

 

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach 2019


Ulotka informacyjna 1


Ulotka informacyjna 2


 

Jesienna wystawa

Jesienna wystawa dobiegła końca.

W tym roku uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. W holu szkoły mogliśmy podziwiać liczne prace (bukiety, ludziki, zwierzęta), wykonane z owoców i warzyw.

Wszystkim zaangażowanym w wykonanie przepięknej wystawy, serdecznie dziękujemy.


Agnieszka Dudzic

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

Dnia 8 listopada 2019 r. już trzeci raz uczestniczyliśmy w akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC".

Każdy uczeń własnoręcznie przygotował drugie śniadanie, które w naszej klasie odbywało się pod hasłem ,,Zdrowo i kolorowo". Były śmieszne i pyszne kanapki, ale nie tylko… Było super…


Lidia Krasowska

 
Więcej artykułów…