Artystyczny Talent Roku 2018

 

Za wybitne osiągnięcia w konkursach, turniejach, przeglądach z zakresu sztuki tanecznej,

uczennice naszej szkoły JULIA KAWECKA, OLIWIA CHUDY, LIWIA KOWALSKA

otrzymały tytuł Artystycznego Talentu Roku 2018 nadany przez Prezydenta Miasta Opola.

GRATULUJEMY!
 

Wielkie Serca do Malawii.

1 lipca 2018 roku otrzymaliśmy wiadomość, że nasza Szkolna Wielka Paczka dotarła do dzieci z Malawii. Pani Dorotka Pichowicz - One Heart- przekazała podziękowania wszystkim zaangażowanym w tę akcję charytatywna... p. Magdzie Okrucie-Mrozowskiej, wicedyrektor p. Beacie Wyżlińskiej, p. Urszuli Kostrzewskiej, ks. Damianowi Stańkowi, darczyńcom - uczniom PSP14 i mnie. Zdjęcia na których widać Wielką Radość... spowodowały, że rodzice i uczniowie ubiegłorocznej klasy III B już teraz planują by zebrać przybory i przyrządy szkolne, sportowe oraz rzeczy niezbędne do codziennego życia, zabawy,... przytulania... i przesłać do podopiecznych p. Dorotki w Malawii... drugą Wielką Paczkę.


Aldona Bieniek-Papaj

 

Żegnaj szkoło na wesoło!


Dnia 20 czerwca odwiedziły naszą szkołę dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli PP18, PP24, PP29. Wspólnie chcieliśmy powitać gorące lato, wakacje oraz pożegnać rok szkolny 2017/2018. Klasa III B przygotowała dla zaproszonych gości występ "Żegnaj szkoło na wesoło"... i z radością zabrała dzieci w najpiękniejsze Polski strony. Wspólnie "wyruszyliśmy" nad Bałtyk, w Tatry, do Białowieży, na Mazury, w góry Świętokrzyskie... i nadal wędrujemy, zwiedzamy zabytki, poznajemy uroczyska, słuchamy przyrody, zdobywamy szczyty, łowimy ryby, zbieramy grzyby, podziwiamy krajobrazy i tak już będzie całe lato... wrócimy z podróży 3 września... Cudownych wakacji!!! Do zobaczenia!!!


Aldona Papaj

 

Wycieczka

Wycieczka 7a i 7c do Warszawy
26, 27 kwietnia 2018


 

Sztafeta mistrzostw Opola

Zwycięska, męska sztafeta mistrzostw Opola w LA i 3 w mistrzostwach województwa, została doceniona przez firmę DECATHLON OPOLE i KALENJI. Otrzymali stroje KALENJI. W strojach uczniowie mieli zrobioną sesję zdjęciową. Zostaną one wykorzystane do reklamy marki w ogólnopolskiej gazetce firmowej oraz banerach promujących markę. O pierwszą klasę sportową w PSP 14 w Opolu dba ambasador marki KALENJI, pracownik DECATHLON OPOLE, absolwent i nauczyciel PSP 14, Rafał Rusznica.

Członkowie sztafety to uczniowie klas sportowych (od lewej):

Michał Wypych 6a

Błażej Frydel 6a

Tobiasz Tuński 6a

Bartłomiej Rugała 5b

W środku wychowawca i nauczyciel w-f klasy sportowej 6a, Mirosław Musiał.


Mirosław Musiał
 

Koncert charytatywny "Szkoła dla przedszkola"

7.06.2018 r w naszej szkole odbył się koncert charytatywny poświęcony dzieciom z afrykańskiego przedszkola w Agereselam. Na rzecz małych Etiopczyków zagrali i zaśpiewali uczniowie naszej szkoły. Występ rozpoczął się pokazem gry na bębnach afrykańskich Grzegorza Wolnego, Magdaleny Sokołowskiej i uczniów klasy III C. Następnie Wanda Marchel zagrała na wiolonczeli. Klasa III B wystukała afrykańskie rytmy na rurkach bum bum. Kolejni wykonawcy wyśpiewali znane polskie i zagraniczne piosenki. Nie zabrakło również tańca w wykonaniu naszych utalentowanych uczennic oraz akrobacji Mai Charukiewicz.

Zbiórka była połączona z aukcją prac plastycznych. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Braci Misjonarzy Kombonianów i zaprzyjaźnionego przedszkola z Afryki.

Jeszcze raz pragniemy z całego serca  podziękować wszystkim uczestnikom i darczyńcom.

Uzbieraliśmy 574,39 groszy.

https://www.facebook.com/szkoladlaprzedszkola...Organizatorzy

Jolanta Kuliś

Magdalena Sokołowska

Urszula Kostrzewska

 

XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki "Zwierzaki"

W tegorocznej edycji konkursu laureatami na szczeblu wojewódzkim zostali uczniowie PSP nr 14 w kategoriach:

Kategoria prace plastyczne :

Liwia Kowalska  klasa II B   NAGRODA

Magdalena Madera  klasa I C  NAGRODA

Joanna Lisowska  klasa VI C NAGRODA

Sergiusz Wachowski klasa III B WYRÓŻNIENIE

Kategoria prace literackie :

Stanisław Zemełko klasa III B NAGRODA

Zuzanna Hyla klasa III B WYRÓŻNIENIE

Szymon Janicki klasa III B WYRÓŻNIENIE

 

Dnia 27 maja 2018 roku laureaci wojewódzkiego etapu konkursu zaproszeni byli na UROCZYSTOŚĆ podsumowania, wręczenia nagród i wyróżnień oraz na otwarcie wystawy pokonkursowej do Zespołu Szkół Leśnych w Tułowicach. Wrócili z dyplomami i pięknymi nagrodami… szczęśliwi i pełni wrażeń! Organizatorów szkolnego etapu konkursu „ Zwierzaki”, każdego roku, ogromnie cieszy zainteresowanie tematem konkursu, kreatywne podejście do jego realizacji oraz radość dzieci towarzysząca artystycznym opowieściom o ukochanych, podziwianych zwierzętach. Komisję etapu szkolnego zachwyciły wyrażone plastycznie, poetycko oraz  prozą wielkie uczucia do braci mniejszych. DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom za WASZĄ pasję i radości tworzenia a nagrodzonym na etapie szkolnym i wojewódzkim konkursu … z serca GRATULUJEMY !!!


 

Jolanta Kiwilszo

Hanna Całus

Aldona Bieniek - Papaj

 

Obóz sportowo - naukowy w Mielnie

Każdego roku członkowie Towarzystwa Szkół Twórczych biorą udział w obozie sportowo-naukowym. W tym roku 15 uczniów naszej szkoły wybrało się do Mielna. Podczas obozu brali udział w różnorodnych zajęciach- warsztatach przyrodniczych, literackich, plastycznych, sportowych czy kodowaniu po angielsku. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zawodach i konkurach, zdobywając wiele nagród: I miejsce w konkursie rzeźby na plaży, turnieju szachowym, sztafecie na plaży oraz konkursie matematycznym. W czasie wyjazdu był czas na naukę, odpoczynek oraz zawieranie nowych przyjaźni.

Karolina Woźniczko

 
Więcej artykułów…