Zakończenie roku

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2013/2014


Zakończenie kl. 1-3

Zakończenie kl. 4-5

Zakończenie kl. 6

 

Zwierzaki

 

"ZWIERZAKI 2013"


Nie, to nie pomyłka. Dlaczego teraz chcę WAM opowiedzieć o ubiegłorocznym - XIV Wojewodzkim Konkursie Literacko - Plastycznym "Zwierzaki". To wyjątkowy konkurs. Jego pomysłodawcą był lekarz weterynarii Mirosław Tarka. Tematyka konkursu zainteresowała ZO Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu, który stał się głównym sponsorem nagród. Bardzo zaangażowana jest również Komisja Etyki, Tradycji i Zwyczajów Łowieckich. Patronem konkursu jest Kurator Oświaty. Każdego roku wśród członków jury są opolscy artyści plastycy, literaci i nauczyciele przyrody, języka polskiego i plastyki. Z wielką radością, uwagą, zaangażowaniem przeżywają wybory tych najlepszych (spośród tysięcy nadsyłanych każdego roku) prac w Kategorii Plastycznej i Kategorii Literackiej. W tym roku ŚWIAT NAJPIĘKNIEJSZYCH, NAJUKOCHAŃSZYCH ZWIERZAKÓW zawarty w opowiadaniach, wierszach laureatów, oraz przedstawiony w formie plastycznej za pomocą dowolnej techniki malarskiej lub graficznej jest uwieczniony w wydanej aktualnie książce. Niezwykła jest okładka tej książki! Tworzą ją wybrane z prac plastycznych laureatów zwierzęta.  Zapraszamy do szkolnej biblioteki by poczytać i pooglądać ten niezwykły katalog. Proszę, znajdźcie przepiękną żyrafę Malwinki Rosowskiej z II B! W przyszłym roku zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Przecież temat jest tak bliski sercu każdego dziecka, że  nie można milczeć! Poprostu ZWIERZAKI !!!

Organizator konkursu Aldona Papaj

 

Kaligrafek


KALIGRAFEK


Dnia 21 maja 2014 roku w PSP 21 odbył się miejski etap konkursu pięknego pisania. Do walki o PIÓRO MISTRZA KALIGRAFII MIASTA OPOLA stanęły nasze uczennice - Mistrz Kaligrafii w kategorii klasy pierwsze WODARCZYK WIKTORIA z I d, Mistrz Kaligrafii PSP 14 klas drugich ALEKSANDRA SIKORA z II b, Mistrz Kaligrafii klas trzecich JULIA DOŁHASZ z III d. Wszyscy uczestnicy konkursu emocjonujące chwile oczekiwania na werdykt komisji spędzili na zwiedzaniu wystaw czasowych w komnatach Muzeum Śląska Opolskiego.W tejże pięknej scenerii usłyszeliśmy, że WYRÓŻNIONA została Aleksandra Sikora z I b.


 

GRATULUJEMY!!!

 

Organizator konkursu Kaligrafek Aldona Papaj

 

SIS

10-LECIE SIS


6 czerwca 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z jubileuszem 10-lecia działalności Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego.


W zorganizowanej z tej okazji konferencji wzięli udział: Ryszard Wilczyński, Wojewoda Opolski, Barbara Kamińska, Członek Zarządu Województwa Opolskiego, Danuta Wesołowska, Zastępca Prezydenta Miasta Opola, Leonarda Płoszaj, Wicestarosta Opolski, Halina Bilik, Opolski Kurator Oświaty, Rafał Rippel, Opolski Wicekurator Oświaty, przedstawiciele opolskich uczelni wyższych, władz samorządowych miast i gmin oraz dyrektorzy szkół należących do Stowarzyszenia. Konferencję otworzył wykładem prof. dr hab. Krzysztof Szmidt z Uniwersytetu Łódzkiego, który próbował odpowiedzieć na pytanie „Kiedy szkoła staje się szkoła twórczą?".

 

Galeria Sztuki Współczesnej


Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej


6.06.2014 ucz. kl. Ic po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej zwiedzając wystawę i działania performatywne „Długość cugli wyznacza średnicę areny”. Tytuł projektu odnosi się do chęci przekraczania granic oraz zadawania pytań o granice, wykorzystywania niezwykłych zestawień, dziwnych, pozornie niepowiązanych obrazów. Na zakończenie wizyty w Galerii uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.opracowała: Anna Ornoch

 

Najlepsza gazetka szkolna

 

KONKURS NA NAJLEPSZĄ GAZETKĘ SZKOLNĄ WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO


Dnia 21 maja 2014 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie:

1. Dagmara Kawoń-Noga – dyrektor PBW w Opolu
2. Alicja Kisała - wicedyrektor PBW w Opolu
3. Dorota Różycka – Wydział Edukacji i Promocji PBW w Opolu

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu.
Nasza gazetka „ABC ŚWIETLICY” zdobyła I miejsce- nagrodę specjalną.


Uroczystość wręczenia nagród nagrodzonym zespołom redakcyjnym gazetek szkolnych i ich opiekunom odbyła się 28 maja 2014r.

Wszyscy laureaci zostali zaproszeni przez współorganizatora konkursu kino Helios w Opolu na projekcję filmu "Rijo 2". Wszystkim małym redaktorom gazetki świetlicowej gratulujemy!


Opracowanie: Urszula Kostrzewska

 

Wystawa w budynku D

 

WYSTAWA W BUDYNKU NIEBIESKIM.

"Zagroda wiejska" to temat prac techniczno - plastycznych uczniów klasy II B. Na wiejskim podwórzu i zabudowaniach gospodarczych przepiękne, misternie wylepiane z plasteliny  zwierzęta.


Wystawę można zobaczyć i podziwiać w holu budynku ... do końca tygodnia.

 

opracowanie: A. Papaj

 

Festyn Rodzinny

 

FESTYN RODZINNY 2014

 

Zabawy z przedszkolakami

 

Zabawy z przedszkolakami

Gry i zabawy na świeżym powietrzu prowadziły panie: Lidia Krasowska i Arletta Błaszczak

 

Mistrz tabliczki mnożenia - FINAŁ


Międzyszkolny konkurs matematyczny -„Mistrz tabliczki mnożenia”.


Konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”  zorganizowany był w tym roku szkolnym po raz pierwszy. Został zorganizowany przez nauczycieli PSP nr 14  w Opolu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych Opola oraz opolskich gmin. W sumie wzięło w nim udział 306 uczniów z 22 szkół. Składał się z 3 etapów szkolnych, w których uczniowie rozwiązywali nietypowe zadania z zakresu mnożenia i dzielenia liczb naturalnych. Z każdej szkoły jeden uczeń – szkolny mistrz tabliczki mnożenia – został zakwalifikowany do etapu finałowego, który odbył się 16 maja 2014 roku. Poniżej przedstawiamy listę uczestników etapu finałowego:


Etap finałowy był przeprowadzony na podobnych zasadach, jak etapy szkolne.  W etapie tym uczniowie uzyskali następujące wyniki:

I miejsce - Kamil Stankiewicz,  PSP nr 15 w Opolu

II miejsce – Patryk Podgórski, PSP nr 14 w Opolu

III miejsce – Alicja Dziuk, PSP Prószków

III miejsce – Wojciech Burda, PSP nr 26 w Opolu

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego, a szczególnie laureatom i zapraszamy do udziału kolejnych uczniów w przyszłym roku szkolnym.

 

Organizatorzy: Małgorzata Ciszkiewicz

Lucyna Gruca

Monika Kobyłkiewicz

 

Gala - konkursy przedmiotowe

 

GALA PODSUMOWUJĄCA KONKURSY PRZEDMIOTOWE

W piątek 16 maja  odbyła się Gala podsumowująca Wojewódzkie  Konkursy Przedmiotowe. Wśród zaproszonych na uroczystość Laureatów byli uczniowie naszej szkoły:

Jan Bogucki,  klasa 6c
Laureat  Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego


Karol Bogucki,  klasa 6c
Laureat  Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego


Patryk Marcinkowski, klasa 6c
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

 

GRATULUJEMY !!!

 

Więcej zdjęć i informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu.

 
Więcej artykułów…