Kronika 2015/2016

Zakończenie roku

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2015/2016


ZAKOŃCZENIE Kl. 1 - 3


ZAKOŃCZENIE Kl. 4 - 5

POŻEGNANIE Kl. 6

 

 


 

Opolskie Orły 2016

Opolskie Orły 2016

14 czerwca 2016 roku w Filharmonii Opolskiej odbyła się 20. Jubileuszowa Gala „Opolskich Orłów”.

„Opolskie Orły” to honorowe tytuły przyznawane od 1997 roku przez Prezydenta Miasta Opola najzdolniejszym uczniom opolskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – laureatom wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad i konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych.

Podczas uroczystości tytułem „Opolskiego Orła” wyróżniono 179 uczniów (56 ze szkół podstawowych, 62 z gimnazjów i 61 ze szkół ponadgimnazjalnych). Listy gratulacyjne wręczono również 134 nauczycielom, instruktorom i trenerom nagrodzonych uczniów.

W ciągu 20 lat tytułem „Opolskiego Orła” uhonorowano w sumie 2001 uczniów (582 ze szkół podstawowych, 529 z gimnazjów i 890 ze szkół ponadgimnazjalnych).

 

Z naszej szkoły w tym roku tytułem „Orła Opolskiego” uhonorowano czworo uczniów. Należą do nich uczniowie klas szóstych, a wśród nich:

1. Jakub Ziółkowski – uczeń klasy VI b, który zajął II miejsce w 5. Międzynarodowym Turnieju judo dla dzieci i młodzieży „Pokonujemy granice” oraz III miejsce w kategorii wagowej do 42 kg w 2. edycji International Judo League. Jego trenerem jest pan Grzegorz Kozdraś.

2. Patryk Podgórski - uczeń klasy VI b, który zajął I miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym i I miejsce na 200 m stylem zmiennym podczas 10. Międzynarodowego Pucharu Burmistrza Dobrodzienia, a także I miejsce na 100 m stylem zmiennym i II miejsce na 100 m stylem grzbietowym w Międzynarodowych Mistrzostwach Miasta Kędzierzyn-Koźle. Uczeń trenował pod okiem pana Jacek Urantówka.

3. Amelia Raczyńska - uczennica klasy VI d- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego pod przewodnictwem pani Aleksandry Czarneckiej.

4. Olimpia Lachowicz - uczennica klasy VI b, która zajęła III miejsce w walkach light contact w kategorii 50 kg w grupie wiekowej kadet podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Taekwondo oraz II miejsce w taekwondo olimpijskim dwuboju technicznym K-2 w 22. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych. Trenerem uczennicy jest pan Łukasz Rewieński.

Justyna Szewczyk

 

Bieg Opolski

BIEG OPOLSKI


Bieg Opolski to impreza organizowana od 2003 roku przez opolskich miłośników biegania dla wszystkich fanów tej formy spędzania wolnego czasu.

Biegamy bo: Bieganie daje nam radość. Biegając możemy przebywać w bliskości natury. Każdy bieg umożliwia spotkanie wspaniałych ludzi. Bieg to zdrowie!


W tym roku Wiktoria Bieniarz oraz Bartosz Bogdol, uczniowie kl. 5a, a właściwie już 6a, wzięli udział w biegu dla klas 5-6 na 1000 m. Wiktoria zajęła 3 miejsce. Bartosz w swoim pierwszym starcie zajął bardzo dobre 4 miejsce. Wiktoria, pod okiem Mirosława Musiała,  uczestniczy w programie lekkoatletyka dla każdego. Bartosz dołączy do nas w nowym roku szkolnym.

 

Obóz sportowy

OBÓZ SPORTOWY kl. 4a


W dniach 12-18 czerwca 2016 r. klasa sportowa była na pierwszym obozie sportowym. Obóz zorganizowany przez wychowawcę klasy Mirosława Musiała odbył się w miejscowości Głuchołazy. Dwa razy dziennie dzieci miały treningi ogólnorozwojowe oraz specjalistyczne, ukierunkowane na dyscypliny. Po kolacji dzieci korzystały z dostępu do dużej ilość boisk na terenie ośrodka, czynnie spędzając czas. W programie obozu była również wycieczka piesza na najwyższy szczyt Gór Opawskich, Biskupią Kopę, lekcja przyrody w Zespole Opolskich Parków Krajobrazowych oraz zajęcia na basenie. Obóz był organizowany w terminie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W miarę możliwości oglądaliśmy mecze naszej reprezentacji i wspólnie kibicowaliśmy.

Zajęcia prowadzili Mirosław Musiał i Julita Matoliniec.


 

Mielno 2016

WSPOMNIENIA Z OBOZU NAUKOWO SPORTOWEGO W MIELNIE


Pobierz >>

 

Spotkanie z książką

„SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ”


Realizacja projektu  „Spotkanie z książką” uświadomiła, że rozbudzanie takich potrzeb jak czytanie książek wymaga wzorców, których w pierwszym okresie dostarczyć powinno środowisko rodzinne, szkoła , starsi koledzy, bibliotekarze, autorzy, wydawnictwa... poprostu pasjonaci świata książki. W sposób świadomy i systematyczny kształtować należy nawyki stałego obcowania z literaturą . Czytane książki „Gdybym nie pomyliła psów”, „ Szarka”, „ Kasztan, tapczan , tralala” i wiele, wiele innych dostarczyły dzieciom przeżyć związanych ze spontanicznym czytaniem i aktywnym odbiorem literatury. Były przyczynkiem do wielu działań ruchowych, plastycznych, przyrodniczych, matematycznych, społecznych , polonistycznych. Spotkaniom z książkami zawsze towarzyszyły magiczne chwile...Wyłonione z dżungli książkowych propozycji egzemplarze literatury dziecięcej okazały się  wartościowe, interesujące, przydatne i również wielce zabawne.


 

Aldona Papaj

 

Sport w wyobraźni ucznia

Sport w wyobraźni ucznia – etap wojewódzki

Konkurs plastyczny „Sport w wyobraźni ucznia” osiąga swe cele !!!  W tegorocznej edycji konkursu ocenie poddanych zostało kilkaset prac uczniów szkół podstawowych , gimnazjalnych województwa opolskiego.

Wypunktuję te ważne cele by za rok ilość chętnych na  plastyczną realizację tego temat była większa a poziom prac równie wysoki lub jeszcze wyższy:

1. Popularyzacja wartości wychowawczych sportu.

2. Ukazanie przez twórczość dzieci i młodzieży związków ze sportem.

3. Propagowanie idei olimpijskiej oraz uniwersalnych i humanistycznych wartości sportu. Rozwijanie zainteresowań sportowych i plastycznych oraz rozbudzanie wyobraźni dzieci i młodzieży.

A oto lista docenionych i nagrodzonych w dniu 15 czerwca 2016 roku  uczniów i nauczycieli, którzy do konkursu uczniów przygotowali :

Klasa III D: Gala Marta, Natalia Szokiel, Jakub Passowicz  – p. Anna Waldowska

Klasa III C: Joanna Dyzia Magdalena Anioł – p. Anna Ornoch

Klasa III B: Szczybura Aleksander –p. Małgorzata Bidzińska

Klasa III A: Maria Wójcicka, Antoni Gniewowski, Szymon Hunek – p. Jolanta Kiwilszo

Klasa II E : Filip Synowiecki  – p. Lidia Krasowska

Klasa I B : Zuzanna Hyla, Hanna Lisowska, Mateusz Pacholik, Stanisław Zemełko – p. Aldona Bieniek-Papaj

Gratulujemy!

Aldona Papaj

 

Mała Akademia Piosenki

Mała Akademia Piosenki


W ramach Małej Akademii Piosenki dzieci uczestniczyły w warsztatach wokalnych z Maciejem  Balcarem – polskim muzykiem; wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów oraz  wokalistą legendarnego zespołu "Dżem". Artysta  jest muzykiem leworęcznym, gra na gitarze z odwrotnym układem strun (struna basowa na dole). Zadebiutował w dubbingu, podkładając głos,  nagrał polskojęzyczną wersję piosenki do filmu  „Mustang z Dzikiej Doliny” autorstwa Briana Adamsa.

Było to ostatnie w tym roku szkolnym takie spotkanie z muzyką, które tym razem odbyło się  w opolskim amfiteatrze.


U. Kostrzewska, M. Sokołowska,A. Dombrowa

 
Więcej artykułów…