Wyjście do teatru

6.03 klasa 2a wybrała się do Teatru Lalki i Aktora na spektakl "Tchórzofretka". Przedstawienie odbywało się w małej sali, co stworzyło kameralny klimat, a Panie aktorki  zwracały się indywidualnie do widzów, dzięki czemu uczestnicy stanowili część spektaklu. Widowisko było bardzo oryginalne, postaci-zwierzęta zabawne i wyraziste, a scenografia i efekty specjalne intrygujące. Wszyscy z zaciekawieniem brali udział w spektaklu i pełni wrażeń wyszli z teatru.

Maja Piątek i Magdalena Sokołowska

Biblioteka - 2a

We wtorek 28 stycznia klasa 2a wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aura pogodowa idealnie pasowała do tematu zajęć przeprowadzonych przez Panią bibliotekarkę. Uczniowie wysłuchali wiersza o tematyce deszczowej i wypowiadali się na temat odczuć, jakie towarzyszą im w deszczowe dni. Następnie z zamkniętymi oczami wysłuchali intrygujących dźwięków tuby deszczowej i na podstawie własnych wyobrażeń stworzyli kreatywne prace plastyczne. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wizyty w bibliotece.

Maja Piątek

Bombki

W poniedziałek 9.12 uczniowie klasy 2c brali udział w warsztatach dekorowania bombek. Było to niełatwe zadanie, gdyż bombki były bardzo delikatne i trzeba było uważać, aby żadnej nie uszkodzić. Mimo to wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem. Każda bomba była wyjątkowa.

Mikołajki w klasie 2C

6 grudnia był dla uczniów klasy 2c dniem pełnym niespodzianek. Rano zawitał do nas Mikołaj, który rozdał wszystkim grzecznym dzieciom cukierki. Kolejną niespodzianką było wyjście do kina Helios na film „Kraina Lodu 2”. Dla każdego ucznia był to wyjątkowy dzień.

Urszula Kostrzewska

Z kropką w roli głównej

W dniach 5-20 października uczniowie klasy 2c biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

W ramach akcji gościliśmy w naszej klasie jednego z rodziców Panią Magdalenę Kurpierz, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia kodowania z elementami matematyki. Z całego serca dziękujemy za tak interesującą lekcję. Uczniowie klasy 2C.