Hodowla roślin

Uczniowie klasy I c  podczas nauczania zdalnego  w „domowej szkole” założyły swoje pierwsze kąciki hodowli roślin. Dzieci z wielkim zaangażowaniem hodowały cebulę na szczypiorek i rzeżuchę do kanapek, posadziły słonecznik, dynię, pomidory.   Posadziły pierwsze wiosenne kwiaty w doniczkach.

Systematycznie  sprawdzały wilgotność ziemi w doniczkach, a w razie potrzeby samodzielnie podlewały ziemię, z niecierpliwością wypatrując, co urośnie. Na bieżąco obserwowały jak kiełkują, a potem zmieniają wzrost rośliny. Każdy  miał  okazję pielęgnować to co sam posadził, a to uczyło go obowiązkowości. To doświadczenie  pracy przy hodowli roślin, pozwoliło na wzbogacenie wiedzy na temat sposobu sadzenia roślin, oraz  wpływu słońca, wody i temperatury  na ich szybki wzrost.  W praktyczny sposób dzieci  poznały zasady pielęgnacji roślin.

Urszula Kostrzewska

Klasa 1 a świętuje dzień książki

Uczniowie klasy 1a razem z nauczycielkami spotkali się online, by wspólnie uczcić Światowy Dzień Książki. Spotkanie bardzo ucieszyło wszystkie obecne dzieci, które już dawno się nie widziały. Razem odczytaliśmy książkę pt. „Jak Wojtek został strażakiem”, a następnie sprawdziliśmy ile z niej pamiętamy. Uczniowie zachwyceni taką formą wspólnego spędzenia czasu, czekają na kolejne.

Kartka dla bohatera

Uczniowie klasy Ic dziękują bohaterom - pracownikom służby zdrowia, strażakom, żołnierzom, policji - za to, że w obliczu pandemii walczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Kurzydło Anna

O przenoszeniu się wirusów i bakterii słów kilka w 1a

W minionym tygodniu podczas zajęć dotyczących utrzymania higieny rąk uczniowie klasy 1a mogli przekonać się i zaobserwować, jak to jest z tymi wirusami. Podczas zasymulowanej sytuacji kichania w dłonie, nauczyciel obsypał swoje dłonie brokatem, a następnie przywitał się z uczniami, przekazując cząsteczki brokatu na dłonie dzieci. Uczniowie byli zdziwieni, że tak wiele cząsteczek pozostało na ich rękach, po chwili zorientowali się, że nawet osoby, które nie witały się z osobą mającą na sobie najwięcej brokatu, pewne jego elementy mają na swoich ubraniach. Po pokazie i omówieniu konieczności mycia rąk, nie dotykania swoich twarzy, uczniowie umyli ręce według wcześniejszych wskazówek szkolnej pielęgniarki. To doświadczenie pozwoliło sprawdzić, jak dokładnie uczniowie potrafią myć ręce, a przede wszystkim uświadomiło uczniów klasy 1a w jaki sposób i jak szybko bakterie i wirusy rozprzestrzeniają się.

Dzień kobiet w klasie 1a

W poniedziałek 9.03.2020r. męska część klasy 1a zrobiła niespodziankę swoim koleżankom i obdarowała je drobnymi upominkami, słodyczami oraz pięknymi kwiatami z okazji Dnia Kobiet. Dziewczynki bardzo ucieszyły się z gestu chłopców. Następnie wszyscy razem świętowali ten dzień.

Dzień niedźwiedzia polarnego w klasie 1a

W miniony piątek klasa 1a z okazji dnia niedźwiedzia polarnego wykonała prace plastyczne tych niezwykłych stworzeń. Uczniowie dowiedzieli się również o cechach, zachowaniach, które wykształciły się u niedźwiedzi polarnych by mogły one przetrwać w trudnych warunkach Arktyki.  Wykorzystując ten dzień, uczniowie dowiedzieli się, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich i że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach.

Wycieczka do Radia Opole

25.02. uczniowie klasy 1b odwiedzili Radio Opole. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się kto to jest montażysta, konferansjer, czym zajmuje się reżyser dźwięku. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił na scenie w studiu koncertowym. Z dużym zaciekawieniem zwiedziliśmy fonotekę z ogromnym zbiorem nagrań i płyt, także tych najstarszych – winylowych. Wzbogaciliśmy nasze słownictwo o słowa: ekofon, akustyka, konsoleta, gramofon i wiele innych.

A. Ornoch, A. Kaniewska

Mała Akademia Piosenki

3.02.2020 gościem  Małej Akademii Piosenki była polska aktorka i piosenkarka, wykonawczyni poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej Justyna Szafran. Towarzyszył jej gospodarz muzyczny Igor Przebindowski. Uczniowie klasy 1b zostali zaproszeni do udziału w tym spotkaniu na warsztaty muzyczne.

Anna Ornoch, Anna Kaniewska

Lekcja biblioteczna

4.02.2020 uczniowie klasy Ib zostali zaproszeni przez Miejska Bibliotekę Publiczną na zajęcia „Opowieść o deszczu”. Podczas zajęć uczniowie mieli ciekawy kontakt z literaturą dziecięcą, oraz twórcze zajęcia plastyczne.

Anna Ornoch, Anna Kaniewska

Aktywne Szkoły Multisport

Uczniowie klasy 1b wraz z kolegami z klasy 1c i 1a podczas wyjazdowej zabawy sportowej w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wykonywali Europejski Test Eurofit+ i stawili czoła potworkom z Galaktyki Bezruchu. Podczas testu wykonywali proste ćwiczenia na dziewięciu różnych stacjach. Była to m.in. próba równowagi, zwis na drążku, skok w dal czy bieg wytrzymałościowy. Na czas trwania testów sala zamieniła się w plan gry multimedialnej, w której uczniowie zdobywając kolejne poziomy, walczyli z przybyszami z Galaktyki. Były potwory, telewizory z animacjami, a nawet kosmiczna rakieta. Zadania pomogły ocenić poziom sprawności fizycznej. Zaangażowanie dzieci w osiąganiu jak najlepszych wyników oraz we wspólną zabawę było ogromne.

Anna Ornoch

Pasowanie na czytelnika

20 stycznia uczniowie klasy 1b zostali pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki. Najpierw jednak musieli odgadnąć zadania i zagadki przygotowane przez starsze koleżanki, które wystąpiły w strojach bohaterów bajek.

Anna Ornoch

Więcej artykułów…