Strona główna Promocja zdrowia Wady postawy Dzień lekkiego tornistra

Dzień lekkiego tornistra

30.11.2016 w ,,Dniu lekkiego tornistra”, podjęliśmy działania, które miały na celu uświadomienie uczniom jak ważne jest prawidłowe pakowanie tornistrów i w jaki sposób można obniżyć ich wagę. W holu głównym szkoły podczas przerw wszyscy uczniowie mieli możliwość zważenia swojego plecaka. Zadaniem uczniów było sprawdzenie co zbędnego przynieśli do szkoły w swoim tornistrze. Następnie ważono tornistry po to, by uświadomić dzieciom w jaki sposób zbędne przedmioty zwiększają wagę plecaków, a tym samym niepotrzebnie obciążają uczniowskie kręgosłupy. Tego dnia zważyliśmy plecaki uczniów wszystkich klas I-III - 236 (oprócz kl. III e i II d- wyjście poza szkołę) oraz 84 plecaki w klasach IV-VI. Łącznie 320.

Najcięższe plecaki ważyły ponad 7,5 kg. (w kl. IV- VI). W klasach młodszych zdarzały się jednostkowe przypadki plecaków cięższych niż 4 kg.
Do naszej akcji aktywnie włączyli się uczniowie kl. VI c . Dziękujemy.

Arletta Błaszczak, Joanna Leśniak - Diechtiar