Strona główna Bezpieczna + Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

PIERWSZA POMOC

W ramach realizacji projektu „Bezpieczna +”, uczniowie kl. IV- VI uczestniczyli w spotkaniu  z żołnierzem 10 Brygady Logistycznej plut. Przemysławem Majcherem, ratownikiem medycznym. Uczniowie podczas spotkania nauczyli się reagować w sytuacjach, w których istnieje potrzeba udzielenia pierwszej pomocy.

Ratownik medyczny przekazał  swoją fachową wiedzę z zakresu udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Uczniowie  nauczyli się jak poprawnie układać osoby w pozycji bocznej, jak przeprowadzić reanimację osoby poszkodowanej, a przede wszystkim  jak zadbać o swoje i ofiary wypadku bezpieczeństwo. Druga część spotkania to część warsztatowa – będąca sprawdzianem praktycznych umiejętności związanych z ratownictwem. Warsztaty odbywały się w parach, grupach reprezentujących poszczególne klasy i budziło ogromne emocje. Mali ratownicy musieli sprawdzić się: hamując krwotok z nosa, opatrując ranę i udzielając pomocy nieprzytomnemu. Oceny umiejętności, współpracy, ze szczegółową analizą poszczególnych czynności dokonywał nasz zaproszony  gość.

Urszula Kostrzewska