Strona główna Współpraca Współpraca z NCPP

Strefa wsparcia

Z życia szkoły
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
E-DZIENNIK UONETPLUS



Współpraca międzynarodowa
Edukacyjna Wartość Dodana
Ewaluacja zewnętrzna

Wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki


W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Opole – moje miasto” dnia 12 kwietnia klasa III e udała się na wycieczkę do Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie uczestniczyła w warsztatach pt. „Na ludową nutę – folklor w piosence”.

Na zajęciach dzieciom została przybliżona historia i kultura Śląska oraz Opolszczyzny. Uczniowie mieli okazję poznać najpopularniejsze przyśpiewki i pieśni tego regionu. Nauczyli się także podstawowych kroków charakterystycznego śląskiego tańca ludowego, jakim jak trojak. Zaznajomili się ze zwyczajami i obrzędami regionu, a także zdobyli wiedzę na temat strojów regionalnych.

Dodatkową atrakcją było oczywiście zwiedzanie interaktywnej wystawy w Muzeum, na którą składają się liczne nagrania oraz eksponaty przedstawiające historię polskiej piosenki oraz Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wizyty w Muzeum, dzięki której lepiej poznaliśmy nasze miasto


Opracowały:

Lidia Krasowska

Aleksandra Ręczmień

 

Muzeum Polskiej Piosenki

Klasa Ic 20.03.2017 miała okazję wybrać się do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W tym dniu spotkaliśmy się z Panią Marią Sadowską, która była gościem Małej Akademii Piosenki. Pani Marysia przywitała nas bardzo serdecznie, zaśpiewała kilka piosenek a co najważniejsze udzieliła dzieciom kilku bardzo ważnych rad. Dzieci przypomniały sobie jakie wyróżniamy głosy żeńskie oraz męskie w muzyce, jakie rodzaje muzyki oraz style muzyczne mamy. Wszystkie dobre odpowiedzi zostały nagrodzone płytami. Było to dla nas zaszczyt spotkać się z tak miłą i utalentowaną osobą.


Wychowawca: Aleksandra Gierach

Anna Kurzydło

 

Muzeum Polskiej Piosenki

13 grudnia, wbrew dacie, był dla klasy III c bardzo szczęśliwy, bo spędziliśmy cudowne chwile w Muzeum Polskiej Piosenki. Pobyt rozpoczęliśmy od zajęć, na których przypomnieliśmy sobie rodzaje instrumentów muzycznych i poznaliśmy ich budowę. Niektórzy z nas spróbowali swoich sił grając proste melodie lub wystukując rytmy. Był także muzyczny quiz. Na zakończenie samodzielnie wykonaliśmy prosty instrument perkusyjny. Potem zeszliśmy piętro niżej. Tam zaopatrzono nas w elektroniczne czytniki ze słuchawkami i zupełnie samodzielnie mogliśmy zwiedzać całe muzeum. Czekało na nas wiele atrakcji: multimedialne i interaktywne monitory z przebojami muzycznymi lub informacjami, indywidualne sale przesłuchań w kształcie kul, eksponaty z dawnych lat związane z muzyką. Chętni wirtualnie mogli poprzymierzać stroje sceniczne, przejrzeć szafę z zabytkowymi strojami dawnych gwiazd estrady lub nagrać własny utwór oraz uwiecznić się w multimedialnej kronice muzealnej. Długo nie mogliśmy wyjść, bo to było najciekawsze muzeum jakie wspólnie zwiedziliśmy. Wreszcie nikt nas nie upominał, nie patrzył krzywym okiem na nasze nawoływania. Mogliśmy dotykać eksponatów, a co najważniejsze każdy mógł wszystko obejrzeć we własnym tempie. Zachęcamy was do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.


Opracowały: Agata Szlęg, Urszula Kostrzewska

 

Szymon Wydra

Listopadowym gościem  w Małej Akademii Piosenki był Szymon Wydra,  polski wokalista, gitarzysta, kompozytor i poeta. Założyciel i lider zespołu Carpe Diem. Finalista 1 edycji konkursu „Idol.  Zajęcia z  piosenkarzem  poprowadził tradycyjnie już gospodarz muzyczny Igor Przebindowski.

U. Kostrzewska, A. Kurzydło

 

Mała Akademia Piosenki

Mała Akademia Piosenki


Uczniowie z klasy IIIb, również jak ich młodsi koledzy z klasy IIb, uczestniczyli w poniedziałek 24 października w warsztatach muzycznych podczas kolejnej edycji Małej Akademii Piosenki. Zajęcia z muzycznym rodzeństwem Julą i Jędrkiem, finalistami  programu „The Voice of Poland”, prowadził tradycyjnie już gospodarz muzyczny Igor Przebindowski.

Warsztaty odbywały się w nowej siedzibie Muzeum w opolskim amfiteatrze. Jako ciekawostkę możemy zdradzić, że Jula uczęszczała do naszej szkoły, sama nam o tym powiedziała!!!


Opracowanie: Katarzyna Sosulska, Magdalena Sokołowska

 
Więcej artykułów…