Strona główna Promocja zdrowia Wady postawy Dzień lekkiego tornistra

Dzień lekkiego tornistra

27 listopada 2015

"Dzień lekkiego tornistra"

Tego dnia, w ramach działań profilaktycznych, w holu głównym szkoły utworzono
Kącik Ważenia Tornistrów Szkolnych, w którym p. Joanna Diechtiar,  p. Arletta Błaszczak wraz z uczennicami klasy Vc Oliwią Chudy, Julią Jabłońską i Pauliną Jakuszewską za pomocą wagi hakowej ważyły tornistry wszystkich uczniów, którzy chcieli dowiedzieć się ile waży ich tornister. Uczniowie mogli sprawdzić także wagę swojego ciała ważąc się na wadze lekarskiej, porównać i dowiedzieć się czy waga tornistra nie przekracza 10-15 procent wagi ich ciała.

W sumie zważono tornistry 286 uczniów z klas I-VI.
W zdecydowanej większości tornistry uczniów były lekkie i prawidłowo spakowane, choć w kilku przypadkach stwierdzono ich nadwagę w stosunku do masy ciała ucznia.

Najlżejsze tornistry należały do uczniów kl. I (od 0,5 kg do 2,6 kg), uczniowie kl. II i III od 1,3kg do 4,5kg, uczniowie kl. V i VI  od 3,10 kg do 7,00 kg.

Arletta Błaszczak